У Бердичеві молодіжний центр «М-формація» провів вечір на якому присутні змогли спробувати себе у ролі авангардистів

0
642

Цей молодіжний центр настільки активно працює та проводить захоплюючі, корисні і розважальні заходи, що іноді здається, наче нічого нового і цікавого вже не придумаєш, проте у працівників бібліотеки і молоді – зовсім інша думка. Їхній політ фантазії, креативність та бажання не лише заохотити бердичівлян покинути хоча б на пару годин усі буденні справи і просто відпочити душею, а й зацікавити чимось новим та неординарним, дійсно, не має меж, повідомляє сайт РІО Бердичів

Цього разу усі, хто завітали у п’ятницю, 15 березня, у молодіжний центр «М-формація» змогли не тільки відволіктися, а й ще й пофантазувати, розслабитися та відкрити частково себе і свій внутрішній світ за допомогою мистецтва фарб та полотна. Причому мистецтва незвичного, а такого, який є багатьом незрозумілим через форми та наповненість цих форм, що постають на полотні. Якраз про нього, про відомий художникам стиль авангардизму який руйнує традиційні художні закони і форми, та про відомого художника, Казимира Малевича говорили у молодіжному центрі у рамках спільного із Бердичівською художньою школою проекту «ARTерія».

Присутні учні художньої школи, а також просто молодь і дорослі, серед яких і бердичівський краєзнавець,не лише знайомилися з життям та творчістю відомого художника, а й з його поглядом на, здавалося б звичайні, речі та створення ним з найпростіших форм нових світів та нових вимірів. «чорний квадрат» Казимира Малевича став іконою абстрактного мистецтва. Він був противником реалістичного у живописі, натомість започаткував новий модерністський напрям у мистецтві – супрематизм, віддаючи перевагу безпредметності та абстрактному геометризму.
Перед як самотужки спробувати себе у ролі авангардистів, учасники проекту з уважністю слухали настанови та бачення нетрадиційного у мистецтві Заслуженої майстрині народної творчості України Ольги Дзюрбей, яка своїми яскравими і душевними роботами вже встигла підкорити Данію, де пройшла виставка картин бердичівлянки.

Найприємнішим моментом, що дав волю фантазії, уяві та настрою,стало створення бердичівлянами власних картин з ліній, квадратів та кіл, створення яскравих і нетрадиційних фігур, аби зрозуміти Казимира Малевича і його мистецтво, знайти свій колір та емоції. Саме такою була пропозиція директорки художньої школи Ірини Ніколайчук, а створити присутнім натхненну атмосферу і творчу допомогли учні Бердичівської музичної школи.

Насамкінець проекту «ARTерія» роботи учасників проаналізувала практичний психолог Ірина Шевчук, зазначивши, що колір впливає на життя людини і за обраним для малюнку кольором можна багато чого сказати про людину, її якості та здібності, стиль життя і прагнення.