У Бердичеві слідчі поліції вилили 19 літрів самогону та 30 літрів браги до каналізації

0
421

Кримінальна ситуація у Бердичеві далека від ідеальної, адже чим нижчий рівень життя громадян у державі – тим більша кількість скоєних злочинів. За останній час місто надзвичайно часто потрапляло у сюжети центральних телеканалів внаслідок резонансних кримінальних справ, є проблеми з крадіжками та іншими дрібними злочинами, розповідає Dks.

   З 17 квітня боротьбою зі злочинністю у Бердичеві займається новий начальник відділку поліції Мельничук Олег Борисович.

Керівник Бердичівського ВП свідомо підійшов до виконання своїх службових обов’язків. Зокрема, як нам стало відомо, особливу увагу він приділяє боротьбі з незаконним самогоноварінням та діяльністю так званих «наливайок», де кожен бажаючий може придбати оковиту, виготовлену кустарним способом. Саме боротьбою з незаконним виготовленням та збутом самогону ознаменувався початок роботи Олега Мельничука. І воно не дивно: адже більшість злочинів (серед них і таких тяжких, як вбивства) вчиняються саме у стані алкогольного сп’яніння. Однак ситуація ускладнюється тим, що не так давно в Україні декриміналізували відповідну статтю за виготовлення та збут самогону, і тепер це розглядається виключно як адміністративне правопорушення. А це значно ускладнює роботу поліції.

З моменту призначення на посаду Олега Мельничука в результаті проведених рейдів працівниками поліції було вилучено 19 літрів самогону, 30 літрів браги та 4 самогонних апарати. Притягнуто до відповідальності 15 осіб за ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) та 6 осіб по ст. 164-16 “Заняття забороненими видами господарської діяльності” (за збут самогону).  Санкція першої статті передбачає штрафні санкції від 17 до 51 гривні, а за збут самогону загрожує до 1700 гривень штрафу.

Весь вилучений продукт було знищено в суботу, 18 травня, шляхом виливання у каналізацію в присутності двох понятих на території відділку поліції. За інформацією Бердичівського ВП усього з початку 2019 року було вилучено 18 самогонних апаратів, 108 літрів самогону та 185 літрів самогонної закваски (браги), накладено штрафів на громадян на загальну суму 27 200 гривень.

Довідково: Мельничука Олега Борисовича, відповідно до наказу Головного Управління Національної поліції, було призначено на посаду начальника Бердичівського відділу поліції 17 квітня. Має досвід роботи, так як почав проходити службу з 2006 року на посаді оперуповноваженого сектору кримінального розшуку тоді ще Бердичівського міськвідділу міліції. В подальшому був переведений до Головного Управління в Житомирській області на посаду оперуповноваженого управління захисту економіки, потому в управління по боротьбі з організованою злочинністю. Після створення Національної поліції, проходив службу на посаді заступника начальника відділу оперативних розробок Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.