Сергій Сухомлин у топ-5 мерів-інноваторів: “Як зроблю 70% обіцяного, тоді піду на другий та останній строк”

0
337

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин увійшов до топ-5 мерів-інноваторів у спецпроекті “Української правди” та Міжнародного саміту мерів, про це інформує прес-група “Рух ЧЕСНО”.

У найближчих планах мера Житомира – введення в експлуатацію стадіону “Спартак” у другій половині травня, відкриття соціального ЦНАПу в колишньому приміщенні Корольовської ради та початок будівництва Палацу спорту.

Про основні здобутки міського голови та персональні дедлайни на 2019 рік:

— Назвіть ваші три ключові досягнення як мера.
Перше – вдалося дати людям надію на зміни, бо в Житомирі багато років нічого не змінювалося. Друге – інфраструктура почала змінюватися. Третє – ми пишемо стратегію й закладаємо візію того, яким має бути місто за 5-10 років.
— Що не вдалося зробити? Назвіть, будь ласка, три пункти.
Поки що не вдалося здійснити структурні організаційні зміни в міській раді. Друге – дуже часто наші бажання не збігаються з нашими можливостями й іноді або гальмуються, або відкладаються на потім. Третє – не вдалося дати молоді перспективу.
— Але збільшення вартості проїзду буде чи ні?
Так, буде.
— Які у вас як міського голови зараз пріоритети з розвитку міста?
Одразу зазначу, що це не мої пріоритети, та й не можуть бути пріоритети міста представлені однією людиною. Два роки співпраці з GIZ у питанні розроблення стратегії міста мають позитивні результати. Ці пріоритети протягом двох років вивчала одна команда, залучивши різні громадські організації, було проведено десятки заходів, пов’язаних з обговоренням цих напрямків. І Стратегія інтегрованого розвитку, котру затвердила міськрада, передбачає шість основних напрямів розвитку, серед яких є й екологія та спорт.
— Чи підтримує місцева влада стартапи житомирян?
Морально – так! (Сміється.) Стартапи – це серйозна річ. Венчурний бізнес, який, зокрема, інвестує в стартапи, має досить серйозний штат аналітиків, котрі можуть дати прогноз щодо них. З-поміж 10 стартапів “вистрілює” один. У нас, у міста, немає ані спеціалістів, ані тих компетенцій, які можуть оцінити стартапи. Тому це може стати розбазарюванням бюджету.
— На своїй сторінці у Facebook (допис від 25 лютого цього року) ви опублікували скриншоти з камер спостереження, розміщених на стадіоні “Спартак”, і написали: “Найчастіше помиляються у прогнозах Гідрометцентр і будівельники, коли кажуть про терміни здачі об’єктів…” Коли здадуть в експлуатацію стадіон “Спартак”?
Я обережно скажу: у другій половині травня цього року.
— Чи таке відеоспостереження мотивуватиме людей краще працювати?
Із будівельниками, підрядниками, котрі будують такі об’єкти, у мене щоранку розмови у вигляді SMS. Я відсилаю їм кількість робітників, які є на об’єкті. Вони мені звітують, а іноді за 10 хвилин приїжджає машина, звідки “висипається” ще десяток людей. (Сміється й показує SMS-листування на смартфоні).
— Житомир узяв на себе зобов’язання до 2020 року скоротити викиди СО2 на 20%. Що плануєте зробити, аби досягти таких результатів?
Дещо вже зроблено. По-перше, закупівля 50 нових тролейбусів дає результат зі зменшення викидів. По-друге, перехід освітлення в місті на світлодіодне неабияк заощаджує електроенергію та скорочує викиди СО2 в атмосферу. По-третє, модернізація водоканалу шляхом застосування нової технології очищення води. Має бути впроваджено проект з очищення води та перетворення її на питну. Усе це значно зменшує викиди СО2.
— 2018 року ви посіли почесне 2-ге місце з-поміж мерів-інноваторів. Які інновації вже впроваджено в Житомирі? Що вдалося зробити протягом року в цій сфері?
Насамперед, електронний квиток – Житомир з цією інновацією тоді “вистрелив”. Проте це не лише моя заслуга, а й усієї команди. Також перехід на світлодіодне освітлення всього міста, модернізація водоканалу, робота щодо “Теплокомуненерго” тощо.
— Ви є активним користувачем соціальних мереж. Чи може пересічний житомирянин звернутися до вас через Facebook та отримати відповідь?
Періодично я це роблю, але якщо кількість запитань від мешканців становить 20-30, коли я їх переглядаю о 20:00-21:00, то фізично не встигаю на всі відповісти.
— Тож краще записуватися до вас на прийом?
Прийом – це теж складна річ, адже раніше прийоми міського голови були раз на два місяці, а в мене – двічі на місяць. На одному прийомі в середньому 18-20 людей. Простіше зателефонувати мені за номером, який я не приховую, або надіслати SMS чи повідомлення у Whatsapp, бо у Facebook пише багато людей і оперативно дати їм відповідь неможливо.
— Які три завдання на 2019 рік ставите перед собою як очільником міста?
— Якщо йдеться про інфраструктурні об’єкти, то це Набережна, початок будівництва великого спортивного інфраструктурного об’єкта, соціальний ЦНАП у колишньому приміщенні Корольовської ради, який буде також центром комунікацій для громадських організацій, бо ми передбачаємо створити там низку приміщень, котрі можна буде орендувати за 1 гривню для проведення заходів. Там будуть дитячі кімнати, бібліотека. І наостанок – закупівля нових тролейбусів для ТТУ. Це все плануємо відкрити/зробити до кінця 2019 року.
— На парламентські вибори підете?
Ні. У мене була нагода піти на минулі парламентські вибори: і рейтинг партії “БПП” був високим, і я мав можливість стати народним депутатом. Але мені це нецікаво. У тій системі координат мені нецікаво.
— Будете ще раз змагатися за крісло міського голови?
Якщо зроблю 70% того, що обіцяв, то піду на вибори. На другий та останній строк.
Нагадаємо, рейтинг губернаторів: у Гундича 11 місце – великих провалів у роботі немає.