“Житомиргаз” оштрафували на 850 тисяч за донарахування в платіжках за газ

0
466

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), за результатами проведеної перевірки наклала максимальний штраф у розмірі 850 тисяч гривень на оператора ГРС “Житомиргаз”, що входить до групи компаній “Регіональна газова компанія” бізнесмена Дмитра Фірташа, за донарахування обсягів споживання в платіжках, інформує УНІАН.

Рішення регулятор прийняв на засіданні сьогодні, 2 квітня.

Національна комісія наклала штраф за порушення ліцензійних умов у частині приведення обсягів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, що призвело до додаткових нарахувань в платіжках споживачів. НКРЕКП зобов’язала компанію провести перерахунки за конкретними споживачами, за якими проводилася перевірка, а також зробити перерахунок додаткових нарахувань за весь період, починаючи з жовтня 2018 року, за всіма споживачами, за якими здійснювалися такі донарахування, до 22 квітня 2019 року.

Згідно з рішенням, регулятор направить звернення до Антимонопольного комітету України для проведення розслідування про зловживання монопольним становищем зазначеної компанією. “Регіональна газова компанія” зазначає, що оператори ГРС не згодні з результатами позапланових перевірок НКРЕКП і будуть оскаржувати їх у судовому порядку.

Нагадаємо, у ході перевірки спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області встановили завищення тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 0,03 грн. до 1,72 грн. за 1кв.м. з (ПДВ).