У Житомирській області 6% дітей з інтернатів не мають батьків або опікунів

0
291

Житомирщина першою розпочинає реформування інтернатних закладів. Серед 2600 дітей, котрі перебувають в таких закладах, 160 не мають батьків або опікунів. Соціальні робітники здійснюватимуть оцінку потреб сімей вихованців інтернатів, щоб визначити можливість повернення кожної конкретної дитини до родини або ж влаштування до сімейних форм виховання, повідомляє Житомирська обласна державна адміністація.

«Зрозуміло, що питання реформування інтернатних закладів та деінституалізації досить непросте. Проте ця реформа є і буде. У жодній країні в світі, у жодному суспільстві не придумали ще кращого варіанту для розвитку дитини, ніж сімейне виховання», – наголосив заступник голови ОДА Ярослав Лагута під час наради щодо  створення соціальних послуг та проведення оцінки потреб дітей в сім’ях сьогодні, 20 березня.

Деінституалізація на Житомирщині стартує з моніторингу трьох закладів: Романівського дитячого будинку-інтернату, Довбиської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, Ушомирської загально-освітньої школи-інтернату.

У кожній об’єднаній територіальній громаді повинен бути соціальний робітник, котрий буде опікуватися дітьми, знати їх родини, допомагатиме в подоланні складних життєвих обставин і випереджатиме ці складнощі. Таке завдання перед голова ОТГ області поставив Ярослав Лагута.

«До того, як оптимізувати роботу якогось закладу, реформувати його, потрібно створити певну соціальну послугу, передбачити, куди підуть ці діти, хто буде ними опікуватись. Тому в кожній громаді має бути соціальний працівник, який буде відповідати за долі дітей. Немає жодної країни в світі, яка б систему інтернатних закладів удосконалила так, що можна перейняти досвід і продовжувати», – сказав заступник голови ОДА.

«Діти, які не мають своїх батьків, і перебувають в інтернатах,  складаю приблизно 6% від загальної кількості. Переконаний, що діти мають бути в родинах. Якщо ж трапляється так, що батьки віддають дитину державі чи області, тобто влаштовують її в інтернат, то мають втрачати на неї права», – запевняє заступник голови ОДА.

Начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук наголосила, що в ОТГ визначений соціальний працівник має провести оцінку потреб сімей кожного конкретного вихованця інтернатного закладу.

«Є можливість під час весняних канікул відвідати родини, подивитися на умови, поспілкуватися з дітьми», – сказала Лариса Шевчук.