З тепловізором по дитячому садочку: в Житомирі розвивають енергоефективність

0
223 views

Представники департаментів освіти та економічного розвитку міської ради провели енергетичне обстеження інженерних систем у Житомирському дитячому садочку “Вербиченька” №63. Про це інформують на сайті міськради.

Під час обстеження використовувалось вимірювальне обладнання, надане муніципалітету проектом “Енергоефективність у громадах – ІІ”.

Метою проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ” є покращення передумов для подальшого поширення енергетичного менеджменту в громадах. Проект базується на досвіді попереднього проекту «Енергоефективність у громадах».

Начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку міської ради Тетяна Зятікова розповіла: “Місто Житомир успішно працює з міжнародними організаціями в сфері енергоефективності та клімату. Так у 2015 році було утеплено дитячий садок № 63 з використанням європейських норм енергоефективності, які на той час перевищували українські стандарти, шляхом надання технічної підтримки в рамках проекту GIZ. Разом з тим, проектом передбачалось створення системи енергетичного менеджменту, що включає в себе не лише моніторинг споживання енергоресурсів, але й виявлення, усунення недоліків та відхилень, які неодмінно виникають під час експлуатації.”

Використання тепловізора дозволяє контролювати стан теплоізоляції труб систем опалення та гарячого водопостачання – один з найпростіших заходів енергозбереження, який коштує недорого. Контролювати параметри клімату в приміщеннях та покращити налаштування системи опалення дозволяє використання реєстраторів даних температури та вологості. Адже зниження температури у приміщеннях реалізовує автоматика індивідуального теплового пункту у той час, коли в них не перебувають люди.

Даний захід є ефективним способом скорочення споживання теплової енергії та коштів. Для забезпечення комфорту в приміщеннях варто застосовувати реєстратори температури, що також дозволить заощадити кошти на оплату енергетичних ресурсів.

Інженер-енергетик департаменту освіти міської ради Володимир Ярош зауважив: “Сучасне вимірювальне обладнання надає додаткові можливості для вчасного виявлення проблем, які з часом можуть створити аварійну ситуацію. Наприклад, з допомогою тепловізора можна досить легко та, і це дуже важливо, безпечно виявити нагрівання струмопровідних частин системи електропостачання. Але для цього тепловізор має бути в кожному навчальному закладі для щоденного користування. Окрім того, з допомогою енергометрів можна оцінити споживання електроенергії тими чи іншими електроспоживаючими приладами, а також їх потужність, струм, косінус “фі”, напругу, частоту електромережі”.

За результатами обстеження будуть надані рекомендації з метою оптимізації та вдосконалення роботи інженерних систем.