У Бердичеві розробляють план дій на випадок коронавірусу

0
63

Мешканці та фахівці відповідних служб повинні бути готові до випадку коронавірусу. Про це заявив Бердичівський міський голова Василь Мазур під час зустрічі з керівниками Центральної міської лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги, а також районного управління Держпродспоживслужби та міськрайвідділу обласного лабораторного центру.

За його словами, повинен бути негайно  розроблений відповідний план дій та заходів на випадок коронавірусу.

“Тут важливою є кожна складова – будь-то організаційна, роз’яснювальна чи суто технічна. Взяти хоча б з ті самі захисні пов’язки та халати: звичайні, кажуть, у випадку з коронавірусом не підходять – треба мати спеціальні. Та чи забезпечені ними містяни і працівники медзакладів? Куди помістити хворого, в якого діагностовано коронавірус? А якщо він не один? А це значить, що повинні попередньо бути готові палати чи бокси”, – зазначив міський голова.

Фахівцям-інфекціоністам Василь Мазур настійливо рекомендував провести потужну просвітницьку кампанію у ЗМІ.

“У разі захворювання містяни повинні знати, що робити і куди звертатися у першу чергу, знати симптоматику тощо. Як повинні вони володіти й інформацією на рахунок найбільш ефективних у цьому випадку медикаментів”, – наголосив він.

Також голова наголосив, що приводів для паніки наразі немає, тож самий час не в авральному режимі, а чітко й злагоджено підготуватися до можливої появи у місті вірусу.

“Підготовка до можливої зустрічі з небезпечним китайським «гостем» – це той випадок, коли не для банальної показухи, а щоби практично у разі потреби врятувати людські життя, підкреслив Василь Мазур, і як самі медики та фахівці відповідних служб, так і пересічні бердичівляни повинні володіти чітким алгоритмом дій на випадок зараження”, -підсумував Василь Мазур.