Міський бюджет Житомира не витримає дефіцит субвенції у 230,8 мільйонів гривень, – мер Житомира

0
82

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин звернувся до Міністра фінансів України Маркарової О.С., Міністра охорони здоров’я України Скалецької З.С., Міністра освіти і науки України Новосад Г.І., народних депутатів від Житомира щодо збільшення розміру державної субвенції, яка передбачена для Житомирської ОТГ у проєкті Державного бюджету України на 2020 рік. Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

За його словами, оприлюднений проект держбюджету на наступний рік передбачає дефіцит субвенції у 230,8 мільйонів гривень.

«Після оприлюднення проєкту Держбюджету-2020 стає зрозумілим, що розмір державної субвенції, яка передбачена для Житомирської ОТГ: освіта – 402,3 млн. гривень, медицина – 52 млн. гривень. Тільки у першому кварталі на зарплату медпрацівникам не вистачає 13,6 мільйонів гривень. Ще 14 млн. грн необхідно на медикаменти для пільговиків, зокрема: на інсулін. Зараз недостатність по зарплатах освітян становить 47,8 млн. грн. Враховуючи вимоги постанови Кабміну №822, яка передбачає підвищення оплати праці педагогічним працівникам у 2020 році, то дефіцит субвенції складе 230,8 мільйонів гривень. Такого навантаження міський бюджет просто не витримає», – зазначає Сергій Сухомлин.

Запропонований вихід із ситуації, що склалася, на переконання міського голови, у збільшенні Житомирській міській об’єднаній територіальні громаді на 2020 рік обсягу освітньої та медичної субвенцій для виконання делегованих державою повноважень в повному обсязі.