Як житомирянам вберегтися від негативного впливу сонця

0
855

При високих температурах навколишнього середовища самопочуття людини різко погіршується. Дискомфорт у спекотні дні супроводжується невдоволенням, дратівливістю, агресивністю, різкими змінами настрою та безсонням. Особливо страждають люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, літні люди та діти.

Тепловий удар є наслідком тривалого перебування на сонці. Ознаки теплового удару: запаморочення, головний біль, прискорене серцебиття, нудота, холодний піт, почервоніння шкіри, занепад сил. Також при довготривалому перебуванні на сонці людина може втратити свідомість, а температура тіла може підвищитися до 41° С.

Чинниками, що призводять до теплового удару можуть бути: надмірна вага, стан підвищеного психоемоційного напруження, занадто щільний одяг, погано провітрювані приміщення, серцево-судинні та ендокринні захворювання, проблеми неврологічного характеру, прийом деяких лікарських засобів, стан алкогольного сп’яніння та куріння.

Ми підібрали заходи профілактики, що допоможуть вберегтися від негативного впливу сонця.

Не рекомендується довго перебувати на сонці, особливо з непокритою головою. У приміщеннях рекомендується встановити кондиціонери, настільні, підлогові, настінні вентилятори.

Одним із найважливіших правил профілактики теплового удару є запобігання зневодненню організму. Пийте достатню кількість води впродовж дня. Тамувати спрагу краще прохолодними (але не холодними!) напоями: водою, соком. Уникайте алкогольних напоїв, міцного чаю та кави. Бажано уникати підвищення фізичного навантаження, а також посилених занять спортом. При можливості обтирайте тіло вологими серветками чи рушником.

Похожее изображение

Виходячи на вулицю у спекотний день, віддавайте перевагу одягу з легких, бажано натуральних, матеріалів світлих відтінків. Не забувайте про головний убір.

Похожее изображение

Людям похилого віку і дітям, під час підвищеної сонячної активності ( з 12 до 15 години), краще утриматися від прогулянок на свіжому повітрі. Перш ніж сісти у салон автомобіля, що довгий час перебував на сонці, слід відкрити усі двері для наскрізного провітрювання.

Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертонікам та хворим на цукровий діабет необхідно чітко виконувати рекомендації лікаря, вчасно приймати призначені ліки, контролювати артеріальний тиск та ретельно стежити за рівнем цукру в крові.

Бережіть себе та будьте здорові!