Житомир увійшов в історію успіху запровадження медичної реформи в Україні

0
241

14 травня у Києві пройшла прес-конференція, де Національна служба здоров’я України відзвітувалася за 400 днів своєї роботи. НСЗУ виконує функції замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, тобто, забезпечує для українців безкоштовну медичну допомогу.

«Якщо запропонувати правильні прозорі правила, люди здатні їх сприймати та дотримуватися їх», — сказав Олег Петренко, голова НСЗУ.

Діяти як юридична особа НСЗУ почали 30 березня 2018 року. За цей період вже 27,71 млн українців підписали декларації з сімейними лікарями. Починаючи з 1 квітня, коли почала діяти програма «Доступні ліки», 1 млн 816 тис. отримали електронні рецепти від лікарів.

Житомир увійшов до міст України, які найуспішніше запроваджують медичну реформу. Наразі 75% населення міста уклали договори із сімейними лікарями. За півтора місяця майже 16 тис. житомирян отримали електронні рецепти. Зарплата лікарів при 100% підписаних декларацій становить 16 тис. грн, а медсестри 9 тис. Раніше Житомир отримував за субвенцією 5 млн 630 тис. грн в місяць. З переходом на нову форму фінансування почали отримувати 11 млн 228 тис. грн за місяць. Загалом у 2018 році місто отримало 33 млн 56 тис. грн.

Також на брифінгу розповідали про деякі подальші дії та плани.

Програма медичних гарантій включатиме надання певних послуг щодо стоматологічної допомоги, зокрема, для дітей та у разі екстреної меддопомоги.

«У програму медичних гарантій входитиме певний обсяг стоматологічної допомоги. Уся стоматологічна допомога не входить у медичні гарантії, навіть у Канаді чи Британії. Розраховувати, що в Україні увесь обсяг стоматологічної допомоги входитиме до медичних гарантій, не варто. Але є певні речі, які стосуються стоматологічної допомоги дітям та в екстрених, ургентних випадках. Це буде предметом розгляду щодо включення у програму медичних гарантій», – сказав Петренко.