Як житомирські політики висловлюються щодо 9 травня

0
187 views

Соціальна мережа Facebook сповнена дописами про страшні події війни. Житомирські політики також намагаються висловити свою скорботу загиблим та закликають пам’ятати про подвиг і перемогу наших предків.

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У Житомирі урочисте покладання квітів до Монумента Слави відбувалось за служби священників Московського патріархату.

Міський голова Сергій Сухомлин виставив допис, у якому йдеться: «Сьогодні разом з житомирянами на Михайлівській запалили символічний вогонь миру і вшанували пам’ять жертв Другої світової війни. Як і кожна війна, ця обернулася страшним лихом для українців та світу. Ми не маємо забувати про мільйони загиблих, сотні зруйнованих до щенту міст і сіл, покалічені долі. Тож, пам‘ятаємо…»

Не залишилася в стороні й заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторія Краснопір.

Голова фракції «Опозиційний Блок» Леонченко Наталія на своїй сторінці привітала всіх з Днем Перемоги.

«Сьогодні уся наша сім’я святкує дорогу серцю Велику Перемогу нашого народу над нацизмом і прислужниками нацистського режиму! Ми не зраджуємо пам’яті Переможців! Ми низько схиляємо голови перед Подвигом і мертвих, і живих Героїв. Тих, що вибороли для нас можливість народитися і жити!»

Депутат фракції «Свобода» Олег Черняхович поділився дописом на своїй сторінці, у якому йдеться: «ПРАДІДИ ТЕЖ ВОЮВАЛИ. Якось непомітно півроку тому пройшло 100-річчя з дня завершення Першої Світової війни. Ніяких вшанувань мільйонів загиблих і покалічених, ніяких днівпабєди, ніяких святкових концертів з маршами і романсами тих часів, ніяких бадьорих старичків обвішаних георгієвськими хрестами. Можливо тому, що та війна не культивувалася на росії, бо не дивлячись на поразку німців, москалі теж програли, втратили імперію та купу територій. І хоч Совдепія швиденько відновила російську імперію під иншим брендом, але та війна для рускомірцев за умовчанням вважалася програшною. Багатьом народам Європи не дивлячись на криваві жнива Перша Світова принесла позитив, утворився десяток молодих національних держав. Мали свій шанс і українці після проголошення УНР, але вчергове не скористалися гарною нагодою. Використай той шанс, наша історія була б зовсім иншою.»Неоднозначною виявилась позиція члена виконавчого комітету Олександра Таргонського, який з цього приводу написав: «Нікого не вітаю з цією пам’ятною датою,не намагаюся ділитися думками з цього приводу чи нав’язати їх будь-кому,як це зараз модно.»Андрій Дяченко – член виконавчого комітету на своїй сторінці 8 травня у День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками залишив допис, який свідчить про його позицію.