Житомирський рівень ІТ визнаний в Україні – Роман Савицький

0
762

Ми поспілкувались із керівником групи та технічним керівником, програмним інженером Frontend Competence Center Infopulse Романом Савицьким та дізнались на якому рівні Житомир в IT-спрямуванні та як нас сприймають за межами міста.

– Розкажіть свою історію, як ви обирали шлях програмного інженера?

– Мабуть, найцікавіше те, що я народився в сім’ї вчителів: мої батьки та сестра — педагоги. Усі думали, що оберу той самий напрямок, але викладання мене ніяк не приваблювало, тому вирішив, що хочу спробувати себе в технічній галузі. Вищих навчальних закладів у моєму місті небагато, але я знайшов куди піти на програмування. Спочатку було важко, навіть, на першій моїй роботі, а далі вже було більш цікаво. Можу вважати, що в школі це все ж таки було спонтанне рішення, а до Інженера я йшов набагато довше. Моє захоплення почалось з банального вивчення інформатики, шкільних олімпіад і бажання зменшити частину невідомого для мене.

– Якою була перша робота у цій сфері ? Чи були якісь труднощі на першій роботі ?

– На першій своїй роботі я працював з .Net тому що на той час теоретична база в мене була слабкою, отже, пішов працювати після двох місяців навчання. Звісно, то була позиція Trainee, але бекенд є бекенд. Я відчував, наче все іде через пень колоду, у мене не було ментора, тому борсався сам, але виплив. Коли минуло два роки, змінив компанію і технологію — став працювати з PHP. Ще через два з половиною роки — знову зміна компанії та технології, став працювати із фронтендом. І останні три роки я працюю в Infopulse.

– Коли розпочали роботу в Інфопульс ?

– Почав працювати 4 роки тому. До цього притримувався принципу «2 роки на одному місці роботи». Для мене це перший досвід, коли я так довго працюю на одному місці.

– Розкажіть про ваші обов’язки в Інфопульсі?

– Тут багато всього. Напевно, зараз немає чіткого списку обов’язків. У команді Team lead більше 25-ти розробників. Тут все класично: працюємо в команді і отримуємо насолоду, покращуємо процеси і взаємодію в команді.

– Із власного досвіду, розкажіть про основні задачі у Team Lead?

– Позиція Team Lead-а всім відома, як і її основна задача — відповідати за команду та формувати гарний колектив. На мою думку, Team Lead потрібен більше на етапі формування. Як тільки команда сформована і може функціонувати самостійно, то такий керівник більше не потрібний. Я маю проекти, де моє втручання майже не потрібне, як і Project Manager-a, тому це може бути прикладом гарної організації процесів. У Frontend Competence Center я займаюсь технічним аналізом і архітектурою проектів – Tech lead.

– Яких принципів дотримуєтесь у житомирському офісі, в якому ви працюєте?

– Не думаю, що використання терміну «принцип» взагалі доречно. Краще будувати команду, як команду друзів, які відкриті до нових звершень, розвитку та задач. У житомирському офісі ми підтримуємо всі ті починання, які є в інших офісах. Ми відкриті до ідей співробітників компанії, намагаємось їх реалізувати. Ми намагаємось навчати, допомагати, як співробітникам, так і просто студентам та тим, хто хоче попрацювати.

– Як сприймають житомирських айтішників за межами міста?

– Чудово! Житомирський рівень ІТ вже давно визнаний в Україні, так як і рівень України в світі. Зокрема, навіть кількість спікерів із Житомира дуже велика. Це і ті, хто у свій час працював тут, так і ті, хто по сьогоднішній день працює у Житомирі. Я знаю і вірю, що з часом ще більше світових компаній буде заходити на ринок Житомира. Тут, напевне, варто сказати дякую Житомирській політехніці і Андрію Морозову, який всіма силами намагається розвивати напрямок і просувати ІТ у Житомирі. Багатьом варто перейняти принципи його роботи.

– Яку професію обрали б, якби не працювали у сфері ІТ?

– Не можу відповісти, по факту, вирішив і сподобалось. Типу «бінго!». Можливо щось пов’язане зі спортом, можливо з економікою чи ще щось. Не знаю.

– Розкажіть більше про неформальні зустрічі BeerJS. Яка їх мета та особливість?

– Це цікава тема. Розповім маленьку історію, як ми привезли globalCSS у Житомир. На великі круті доповіді зібралось чоловік 50 і ніхто не задавав запитань, аудиторія  не спілкувалась. Усі просто слухали і йшли додому. Більшість нічого з того і не спробує вдома. Саме тоді й народилась ідея beerJS Zhytomyr. У всьому світі це подія, де спілкуються про JS, але в Житомирі ми спілкуємось на будь-які тематики. Наприклад, минулу зустріч ми робили повністю англомовного формату («Англійська в IT»). Було шість спікерів, СТО ізраїльської компанії, житомирська компанія з навчання англійської та інші дуже цікаві спікери. Ідея цих зустрічей – це неформальне спілкування, активність і знайомство між собою! Наша ціль – мати актив у місті, також хочемо, щоб він не був прив’язаний до якоїсь компанії чи місця, тому й збираємось щомісяця в різних локаціях Житомира.

– На вашу думку, на якому рівні Житомир в ІТспрямуванні?

– Якщо говорити чесно, Житомир входить в 10-ку міст із розвиненим ІТ. Звісно він програє великій шестірці, але в нас усе попереду. Нам потрібно думати, як зменшити відтік кадрів з міста, збільшити й покращити якість навчання, а також зацікавити громаду, ІТ розробників, тестувальників й інших до співпраці в побудові великих і цікавих подій.

– Які плани на майбутнє?

– Планів багато. У Житомирі зробити велику конференцію. І це вже реальні плани на 2019 рік. Проводити beerJS щомісяця без перерви на відпустки. Проводити PublicIT у Житомирі на постійній основі. Розвивати Infopulse і ком’юніті в місті. Виступити на декількох міжнародних конференціях, щоб про Житомир знали далеко за межами міста. Ну а також багато особистих цілей, сімейних планів і багато іншого.