На Житомирщині підпишуть меморандум про співпрацю між громадами області щодо вирішення проблем з відходами

0
170

У понеділок, 6 травня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, відбудеться тренінг «Міжмуніципальне співробітництво громад у сфері поводження з ТПВ» для фахівців об’єднаних громад. Про це повідомляє прес-група Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Навчання відбувається у рамках проекту «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ», який реалізовує Програма «U-LEAD з Європою» для громад 3 пілотних областей Волині, Житомирщини та Дніпропетровщини.

«Проблема поводження зі сміттям характерна для всіх громад України. Самотужки її вирішити не під силу жодній громаді, який би ресурс не був у її розпорядженні. Лише спільними зусиллями, можна напрацювати відповідні рішення, знайти необхідні ресурси та створити ефективну систему управлянні відходами. Механізм ММС один із варіантів такої співпраці», – переконаний регіональний координатор проекту Сергій Пономарьов.

Під час тренінгу відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між громадами для реалізації спільних ініціатив для формування нової політики поводження з ТПВ.

Варто зазначити, що до 7 травня триває приймання заявок на участь у конкурсі ідей на кращу ініціативу щодо ефективного поводження з відходами. Цей конкурс відбувається серед пілотних об’єднаних територіальних громад Житомирської області: Овруцької, Білокоровицької, Олевської, Ушомирської, Любарської, Червоненської, Лугинської, Городницької, Ємільчинської, Брусилівської та Корнинська об’єднані громади.

«Цей тренінг, конкурс ініціатив, проект Програми «ULEAD З Європою» мають на меті загострити увагу громади на проблемах поводження з ТПВ та залучити ресурси для їх вирішення», – наголошує радник з регіонального розвитку Житомирського ЦРМС Георгій Федорук.

Нагадаємо, у Житомирі планують збудувати найбільший в Україні завод з переробки сміття.