Про рейд 95-ї Житомирської бригади знімуть історичну драму подій 2014 року на Донбасі

0
430

Наразі триває процес обговорення сюжету історичної драми про легендарний рейд підрозділів 95-ї окремої Житомирської аеромобільної бригади влітку 2014 року на Донбасі, про це розповів український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв Укрінформу.

“Я взагалі думав, що більше не буду знімати стрічки на тему сучасної війни. Але ми довго розмовляли і дорозмовлялися до того, що як ми можемо не зняти цю стрічку. Адже це дійсно легендарна історія, яка, настільки мені відомо, не має аналогів у військовій історії: 1500 км тилами ворога з перемогами для того, щоб врятувати своїх бійців, своїх людей. Саме життя написало таку історію – історію перемоги, звитяги, мужності й гідності. Ну як не зняти фільм про таку історію?!”, – сказав Ахтем Сеітаблаєв.

За словами режисера, це не буде “суто бойовик, про рейд як такий”: “Передусім, у картині мають бути людські, чоловічі історії. За жанром це буде військова драма”.

Як і “Кіборги”, фільм про рейд 95-ї Житомирської бригади буде відзнятий на реальних спогадах реальних людей.

 “І зараз якраз працюємо над тим, щоб знайти те ядро, навколо якого будемо будувати. Треба буде зустрічатися з бійцями 95-ї бригади, командувачем Десантно-штурмових військ Михайлом Забродським, багатьма іншими людьми. Ми знову хочемо побудувати фільм на реальних спогадах реальних людей. Але все це потрібно оформити в драматургії, яка буде мати всі ознаки драматургічної архітектоніки зі своїм початком, зав’язкою, розвитком, кульмінацією і, власне, з розв’язкою”, – наголосив Сеітаблаєв.

Нагадаємо, депутати Житомирської міської ради присвоїли Музичній школі № 4 ім’я в честь славетної землячки Лесі Українки.