Топ-8 подій, якими жила політика Житомирської області після першого туру виборів

0
1199

Після першого туру виборів Президента України, перипетії не вщухали. Про топові події на Житомирщині розповів політолог Володимир Піньковський, під час засідання клубу «Експертів Житомирщини» 18 квітня.

  1. Зачистка серед переможених. В області відбувся безпрецедентний конфлікт у партії «ВО Батьківщина», зусиллями голови обласної організації Анжеліки Лабунської. Частину відомих та авторитетних партійців було вилучено, серед них: Любов Цимбалюк, Володимир Кропивницький, Людмила Кропивницька та інші. Центральний штаб «Батьківщини» вже створив тимчасову комісію для розслідування подій.
  2. У дільничих виборчих комісіях відбувся саботаж зі сторони штабу П. Порошенка, в тому числі й на Житомирщині. Сітка Порошенка на залучення та підкуп виборців все ж таки спрацювала і показала вищий результат на 3-5%. А саме, у кожному третьому селі Радомишльського району результати виборів було сфальсифіковано на користь діючого президента.
  3. Таємне розгортання політичної сили Володимира Гройсмана. Володимир Гройсман останнім часом невдало жартує щодо Петра Порошенка, хоча він є соратником команди Порошенка. Ходять чутки, що група політтехнологів із франції прибула до прем’єр-міністра та займаються підготовкою його передвиборчої програми.
  4. Позеленіння деяких політиків. Високий рейтинг Володимира Зеленського зацікавив деяких політиків. Його активно піарить екс-регіонал Віталій Журавський. Доволі компліментарно, в останній тиждень, у бік Зеленського висловився народний депутат від Житомира – Борислав Розенблат. Як відомо, родичі, однопартійці, штабісти Розенблата працюють у партії Зеленського на Житомирщині.
  5. Чутки про те, що Олександр Турчинов подумує про виборчий похід по Малинському одномандатному окрузі №66. Усе це здійснюється за підтримки народного депутата Сергія Пашинського.
  6. Юрій Бойко зміг показати достойний результат лише по Коростенському окрузі. Це може використати собі на користь нардеп Юрій Павленко.
  7. Сумні лекторальні результати П. Порошенка навряд чи радують Ігоря Гундича. Гундич може не ризикувати вкладатися у свою виборчу кампанію та на деякий час піти з політики.
  8. Поява нових обличь. Це пов’язують зі скандалами, які відбулися у ВО «Батьківщина» у Житомирі. На сьогодні офіційно заявлено про те, що новим кандидатом від ВО «Батьківщина» на виборчому окрузі № 62 буде Богдан Купчинський. Численні авторитетні джерела свідчать про те, що багато мешканців обласного центру поважають та цінують Богдана, як людину та справжнього громадського діяча. Але не впевнені чи вистачить йому сил, знань та значних ресурсів аби на рівні боротися з таким важковаговиками, як: Геннадій Зубко, Борислав Розенблат, Наталя Чиж та інших.